Меню

Три медала за младите ни шахматисти от Евротурнира

Три медала спечелиха българските деца от 14-тия Шампионат на ЕС за класически шахмат за деца, който се проведе от 6 до 14 август в Чехия.

Деян Самуил Костов от ШК "Левски", гр. София, спечели златен медал, завършвайки без загуба във възрастовата група до 10 години. В същата група среброто отново е за наше дете - за Валентин Генов от ШК "Ан Пасан", гр. София.  Нора Рашева от ШК "Плевен XXI", гр. Плевен, се класира трета и спечели бронзовия медал в групата на момичетата до 8 години.

Нашите деца получиха и четири награди за най-красиви партии. Отличията са за Владимир Павлов, Георги Стоянов, Стилиян Нановски и Деян Самуил Костов. Стилиян Нановски се класира на шесто място в общото класиране и на второ при момчетата на Шампионата по блиц.

Поздравления за децата и за техните ръководители и още много успехи.

Снимки: Христинка Илиева, треньор в ШК "Плевен XXI"
Три медала за младите ни шахматисти от Евротурнира Прегледан от rodnoto.bg на 2016-08-16T00:08:00+03:00 Рейтинг: 5